Saturday, 10 October 2015

Naše rekonstrukce, akustika, hudba...
Že převzetí původního prostoru Rockin´ Café nebyla žádná sranda, nebylo pro nás žádné tajemství.

Jelikož jsme pro tuto hospodu několik měsíců vařili, měli jsme celkem střízlivý náhled na to, jak moc je potřeba prostor dát do pořádku, a že se nebude jednat pouze o kosmetické úpravy.

Jelikož jsem stavař a mám několik velice šikovných kamarádů stavařů-architektů, růžové brýle jsem ohledně rekonstrukce neměla ani vteřinu. Pravda je taková, že jsme prostor hodnotili velice přísně a ono se to vyplatilo. Jsou případy, kdy nejde řešit pouze barvičky a dekoraci.

Pozitiva:
Dispoziční řešení, oddělené sociální zázemí, oddělená kavárna, restaurace a zahrádka, dobře dostupná kuchyň, dostatek skladových prostorů.

Negativa:
Bez stylu, chladný a nezajímavý interiér.
Klenbový strop s několikanásobnou ozvěnou, která vlastně způsobila, že se v prostoru restaurace prakticky nedalo sedět, jakmile tam sedělo více stolů, rozjel se nepříjemný šrumec a člověk se nedokázal bavit s partou u vlastního stolu.

Upřímně, vymalovat, zvolit příjemnou útulnou barvu není žádná věda. Vyřešit akustiku ale už sranda není a my jsme až do konce realizace netušili, zda zvolené řešení pomůže. 

Samozřejmě, mohli jsme zvolit profi řešení akustických panelů, které se používají v nahrávacím studiu, ale to by asi nebylo ono, jednak z hlediska ceny, a nevypadalo by to ani pěkně. Funkce je jedna věc, no neměla by být na úkor vzhledu... 

Tak jsme vymýšleli různá řešení. Měli jsme na to celé léto, dokud byla zahrádka otevřená, a říkali jsme si, že byť se nám do toho fakt nechce, musíme to nějak zvládnout. 

Nakonec jsme to riskli a koupili akustický molitan a rozhodli se zakrýt ho pytlovinou. Chtěli jsme tu hmotu nějak dostat pouze mezi klenby. Zní to jako jednoduše, ale firma, která nám to montovala a naši kluci, co na tom pracovali tři dni v kuse, mají celoživotní zážitek. 

Jak to nakonec dopadlo? Parádně :) 

V restaurační části je příjemně, akustické nedostatky se odstranili a navíc ty látkové stropy dodávají prostoru měkkost. Nehledě na to, že je to DIY a cool jak blázen!

Očividně se vám u nás sedí příjemně, nový design se vám líbí, a my jsme za to nesmírně rádi. Celý týden jsme měli plno a i v případě všech obsazených stolů nebyl s ozvěnou problém.

Co teď s tím? No využijeme náš nově získaný prostor, jak to jen půjde! Dlouho jsme toužili organizovat hudební večírky. A teď na to konečně máme možnost :)

První hudební večírek je již za rohem, příští pátek, 16.10. u nás hraje živě Nevěra Band. Moc se těšíme, přijďte si taky užít příjemný večer s hudbou. Podrobnosti na události na Facebooku.


No comments:

Post a Comment