Wednesday, 3 February 2016

Už víme, kudy kam :) Rok 2016 bude ve znamení ZÁŽITKOVÉ GASTRONOMIE :)

Chceme, aby jídlo bylo zážitkem. Život je potřeba si užít, vychutnávat. Jídlo je pro nás požitek, hra. Vyhledáváme jednoduchost a lehkost, zajímavé kombinace, vtipné recepty s příběhem. Chceme podnik mít jako večírek. Náš podnik je jako rodina, obrovská rodina stmelená z kamarádů. A kamarádi si zaslouží péči. Neustálou.
Pro své kamarády chystáte to nejlepší, chcete je vždy uchvátit.
Náš program tomu odpovídá. Zveme vás na akce, které vznikli z přátelství. Jsme hrdí na to, že do toho s námi jdete. Ať už jako organizátoři, tak hosté.
Těší náš smích, ten příjemný rušný provoz, vaše spokojenost, úsměv. Hřeje nás poznávat vás více, denně se k vám dostávat blíže, pamatovat si vaše časté přání. Je milé vás potkat na ulici, a usmát se na sebe, protože my jsme ti, co vám vaří a vy jste ti, co si objednáváte dýňové hranolky, pečivo navíc, coleslaw, držíte právě whole30, vyhýbáte se těžším přílohám. Baví nás, když se z "ten pan, co chodí s tím pejskem, víš, s Eliškou" stává Pavel a z "té kočky z Kábépětky" Lucka.
Vařit pro vás je radost. Chystat pro vás akce je obrovská radost. Kutit nad tím, co spolu uvaříme, vymyslíme, spácháme, je nesmírně obrovská radost.
My máme prostě podnik, po kterém jsem vždy toužila. smile emoticon
A teď to nabralo neskutečného směru. Nadechli jsme se a řekli si, že vymyslíme něco, co v Brně ještě nebylo. Uděláme z jídla zážitek. Naplnit vám pupky není věda, ale nadchnout, rozveselit, zabavit, vzdělávat, to už je něco!
Zřejmě byla dobrá konstelace hvězd, protože se náš projekt FOOD Incubator založený na spolupráci s dalšími kuchaři a nadšenci gastronomie rozjel natolik, že se sami nestačíme divit.
Nese nám vytoužené večery, krásné zážitky, naplněný prostor a nabaluje na sebe další a další nápady.
To vše vzniklo někdy v říjnu, za únavy, jen tak z ničeho nic. Jen jsme si tak říkali, proč nezvat ostatní. Proč se nezačít kamarádit s ostatními. Proč neposkytnout náš prostor. Proč nepomoci těm, co chtějí vařit. Proč nepozvat muzikanty. Proč neorganizovat degustační akce. Proč nedělat jiné jídlo. Proč nemít nudnou nabídku. Proč bychom nemohli střídat chutě z celého světa. Proč bychom nemohli dát šanci nápadům ostatních.
A vidíte, the rest is just a history smile emoticon Jsme Friends, první bistro, které vykročilo směrem zážitkové gastronomie a sdílení kuchyně. A na tento rok se nesmírně těšíme!

No comments:

Post a Comment