Saturday, 5 March 2016

Love my job4.3. pátek, Vietnamská večeře s povídáním o Novém Lunárním roce v Bistru Friends

Smích. Spokojenost. Dobrá nálada. Petr, náš teď už můžu říct, dvorný přednášející cestovatel, vykládá a všichni se smějí. Hosty si omotal kolem prstu. Do toho Long s Míšou připravují tradiční vietnamské jídlo. Všichni si večer užívají. 

Já sedím nahoře, užívám si klidu a vydařeného večera. Pomalu večer končí, hosté začnou odcházet. Všichni jsou rozzáření, děkují a přejí pěkný večer. Odcházejí s tím, že jsme jim dali krásný zážitek. Ptají se na další akce. Ptají se, zda už je vypsán mexický brunch a zda ještě jsou místa. Pobavíme se, co se jim líbilo. 

Všichni souhlasí v jedné věci. Chtěli se večer užít. S jídlem a s programem. Ano, naši hosté si chtějí dát večeři venku. Chtějí si zpříjemnit páteční večer, nesedět doma. Ale vyjít si do restaurace je tak program na hodinku. A co pak? 

U nás se o zábavu postaráme na celý večer. Uděláme tlustou čáru za každodenní rutinou a lusknutím prstu převedeme hosty do jiného světa. Odpočívají, baví se, je o ně postaráno, nikdo je neruší. Nemusí spěchat. Na pár hodin se stanou součástí našeho bistra a užívají si večer, spolu s ostatními. Jídlo a povídání lidi sbližuje a najednou se všichni baví mezi sebou. Poznali nové lidi, poznali nový koncept restaurace. 

Navíc, dali jsme prostor našim kamarádům z Ô-Kén-Kôkteří si můžou vyzkoušet, jaké to je, mít vlastní podnik. Půjčili jsme jim naše zázemí, kuchyň a naše prostory, a oni teď pracují na tom, abyste je poznali. Sbírají cenné zkušenosti a zpětnou vazbu, sebevědomí a mezitím se jejich jméno dostává do podvědomí spokojených hostů. Už před otevřením vlastního podniku mají nadšené fanoušky, které se jim povedlo nadchnout a kteří jim přejí úspěch. 

Já si tento večer užívám taky. Podělila jsem se o svoje zázemí a nápady. Poskytuji prostor začátečníkům a jsem tím pro ně užitečná. Mám plné bistro šťastných hostů. Jsem na svoji práci hrdá. Sbírám cenné zkušenosti, jak pracovat na akcích, jak organizovat, delegovat. Jak rozdělovat úkoly a jak zařídit, aby vše proběhlo sladěné. Spolupráce s dalšími mě naplňuje, mám nové myšlenky, nadhled, otevřený přístup. 

Večer se ještě pobavíme, co do příště doladit, jak by to šlo dělat ještě lépe. Máme za sebou opět krásný večer a nové zkušenosti. Práce nás baví a chceme být lepší a lepší. #lovemyjob

No comments:

Post a Comment