Tuesday, 3 May 2016

Whole30, co to je?Všimli jste si v poznámkách v menu, že vám jídlo můžeme připravit taky ve variantě "w30"? Dáme k tomu trochu širší vysvětlení ;)Co je whole30?
Výživový program, který se zaměřuje na změnu životního stylu. Jde ho taky pochopit jako třicetidenní restart. Cílem je zlepšit vztah k jídlu, dosáhnout hormonální rovnováhy, více energie, eliminovat kolísání krevního cukru, dosáhnout lepší regenerace, trávení a spánku.
Jak na to?
Pravidla jsou jednoduchá, v kostce jde o striktní paleo režim. Hodně zeleniny, bílkoviny z dobrých zdrojů, ořechy, vejce, ovoce, kvalitní tuky. Bez lepku, mléka, cukru a chemie.
Nemlsat, jíst pravidelně třikrát denně, žádný alkohol.Proč, proboha, proč?!
Znáte ten pocit, když nemůžete ráno vstávat z postele? Když nemáte odpoledne energii. Když nemůžete v noci usnout. Když saháte pořád po kávě a sladkostech. Když zapomenete jíst, když vás přepadne vlčí hlad. Když vám padá cukr, jste nervózní, nepříjemní, podrážděný. Když nemůžete dopnout kalhoty. Když máte pocit, že by tělo potřebovalo péči.  Žádné nesmyslné diety, ale péči, podporu, živiny, hodně spánku, regenerace, pořádnou nálož energie. Pokud už nevěříte na zázraky, whole30 je pro vás. Cílem není hladovět a nutit se do něčeho, co stejně po týdnu vzdáte. Cílem je tělo nabít energií a naučit se jíst kvalitně. Slušné porce, žádné nízkotučné jogurty bez chuti a zobání zázračných pilulek. Kvalitní jídlo, chutné, bohaté na živiny, pestré a syté.
První týden to chce trochu vydržet. Ok, chce to vůli. Ale potom zjistíte, že příval energie, lepší kondice, lepší trávení za to rozhodně stojí.

Navíc, můžete si tu stravu i užít. Může být mnohem rozmanitější a zajímavější. Vyměníte knedlíky a těstoviny za osvěžující chutě. Zelenina může být skvělá. Pokud to není hromada nudného salátu, a zapojíte fantazii, můžete si dát jídlo, u kterého objevujete pořád nové chutě.

Mrkněte na naše menu, je lákavé, pestré, zajímavé. Vaříme paleo a whole30, protože nás to inspiruje. Baví nás objevovat nové chutě a spojovat gastronomii s životním stylem. Jíst dobře a zdravě se nevylučuje, ba víc, kvalitní suroviny a pečlivá příprava přidávají i gastronomickému zážitku.
Věříme v dlouhodobě udržitelných změnách a pozitivním přístupu. Budeme rádi, když vás nás jídelníček inspiruje k drobným změnám a zkusíte, jaké má kvalitní strava výhody.

Mimo jídla se věnujeme i aktivnímu sportu. Filip před měsícem rozjel svůj Workout365 a zaměřuje se na venkovní tréninky, hlavně funkční trénink a posilování s vlastní váhou.

Máme štěstí, děláme to, co nás baví a co nás posouvá dopředu. Můžeme se věnovat projektům, kterým věříme a do kterých vkládáme kousek sebe.


Doufáme, že bude naše nadšení nakažlivé. Pokud ano, začněte čtením knížky Jídlo na prvním místě. Nebojte, toto čtení o zdravé výživě nebolí. Je zábavné, jednoduché, srozumitelné, čtivé.

Abyste to měli ještě jednodušší, na oběd se můžete stavit k nám. My si s vámi o jídle i rádi pokecáme ;)

Pokud potřebujete inspiraci a podporu, můžete se zapojit taky do Whole30 skupiny na Facebooku. Najdete tam hromadu receptu, fotek, fajn lidi, kteří vás podpoří a odpoví na vaše dotazy. 

No comments:

Post a Comment